Pilihan Raya '99

Utusan Online - 20 Disember 2014



 


Senarai nama calon Barisan Nasional di Kedah

(List of Barisan Nasional Candidates In Kedah)

ALOR SETAR Nov 19 - Following is the list of Barisan Nasional candidates in Kedah in the Nov 29 general election.

PARLIAMENT

----------

1. P004 LANGKAWI: Datuk Abu Bakar Taib (Umno)

2. P005 JERLUN: Ismail Tayib (Umno)

3. P006 KUBANG PASU: Datuk Seri Dr Mahathir (Umno)

4. P007 PADANG TERAP: Haji Osman Ismail (Umno)

5. P008 POKOK SENA: Wan Hanafiah Mohd Saman (Umno)

6. P009 ALOR SETAR: Chor Chee Heung (MCA)

7. P010 KUALA KEDAH: Dr Fauzi Abdul Hamid (Umno)

8. P011 PENDANG: Datuk Othman Abdul (Umno)

9 P012 YAN: Datuk Badruddin Amiruldin (Umno)

10. P013 SIK: Datuk Paduka Abdul Hamid Othman (Umno)

11. P014 MERBOK: Tun Daim Zainuddin (Umno)

12. P015 SUNGAI PETANI: Prof Madya Datuk Mahadzir Mohd Khir (Umno)

13. P016 Baling: Bahadur Shah Omar (Umno)

14. P017 PADANG SERAI: Lim Bee Kau (MCA)

15. P018 KULIM/B.BAHARU: Datuk Kadir Sheikh Fadzir

STATE

-----

1. N01 Padang Matsirat: Hassan Bulat (Umno)

2. N02 Kuah: Tan Sri Sanusi Junid (Umno)

3. N03 Ayer Hitam: Abdul Rahman Ariffin (Umno)

4. N04 Kota Siputeh: Abu Hasan Sarif (Umno)

5. N05 Tunjang: Barishah Saad (Umno)

6. N06 Jitra: Prof Othman Ishak (Umno)

7. N07 Kuala Nerang: Abd Lateh Mohd Saman (Umno)

8. N08 Pedu: Ghazali Ibrahim (Umno)

9. N09 Bukit Lada: Ahmad Lebai Sudin (Umno)

10. N10 Langgar: Sheikh Nik Ali Nik Mat (Umno)

11. N11 Tanjong Seri: Datuk Fadzil Hanafi (Umno)

12. N12 Derga: Cheung Khai Yan (Gerakan)

13. N13 Kota Darul Aman: Chong Itt Chew (MCA)

14. N14 Alor Merah: Ahmad Bashah Md Hanipah (Umno)

15. N15 Anak Bukit: Abdullah Hasnan Kamaruddin (Umno)

16. N16 Kubang Rotan: Datuk Syed Razak Zain (Umno)

17. N17 Pengkalan Kundor: Abdul Ghani Jamaludin (Umno)

18. N18 Bukit Raya: Abdullah Bahari (Umno)

19. N19 Sungai Tiang: Md Rozai Shafian (Umno)

20. N20 Sala: Hidzir Alias (Umno)

21. N21 Guar Chempedak: Haji Razak Hashim (Umno)

22. N22 Belantek: Siti Mariam Salleh (Umno)

23. N23 Jeneri: Mohd Hadzir Jaafar (Umno)

24. N24 Bukit Selambau: Datuk V. Saravanan (MIC)

25. N25 Gurun: Datuk Beh Heng Seong (MCA)

26. N26 Tanjong Dawai: Hajah Rosnah Majid (Umno)

27. N27 Pantai Merdeka: Mohd Khir Shafie (Umno)

28. N28 Bakar Arang: Tan Hong Eng (MCA)

29. N29 Sidam: Datuk Fong Chok Gin (Gerakan)

30. N30 Bayu: Datuk Zainol Md Isa (Umno)

31. N31 Kupang: Wahab Din (Umno)

32. N32 Kuala Ketil: Mohd Hadzir Ismail (Umno)

33. N33 Merbau Pulas: Marlia Abdul Latiff (Umno)

34. N34 Lunas: Dr Joe Fernandez (MIC)

35. N35 Kulim: Datuk Yong Pau Chak (MCA)

36. N36 Bandar Baharu: Hj Osman Mat Aziz (Umno)