saya nak baca ..

DARJAH KEBESARAN, BINTANG DAN PINGAT WILAYAH PERSEKUTUAN TAHUN 2008

KURNIAAN :  SUMW, SMW & PMW

 

Seri Utama Mahkota Wilayah (S.U.M.W.) membawa gelaran ”Datuk Seri Utama”

 

Y.A.Bhg. Tun Datuk Seri Utama Dr. Mahathir Bin Mohamad, Presiden Kehormat, Yayasan Kepimpinan Perdana (Mantan Perdana Menteri Malaysia)

Y.A.B. Tan Sri Datuk Seri Utama Haji Abdul Taib Mahmud, Ketua Menteri Sarawak

(Mantan Menteri Wilayah Persekutuan)

 

Seri Mahkota Wilayah (S.M.W.) membawa gelaran ”Datuk Seri”

 

 

Y.Bhg. Tan Sri Datuk Seri Samsudin Bin Osman, Presiden Perbadanan Putrajaya

(mantan Ketua Setiausaha Negara)

 

Y.Bhg. Tan Sri Datuk Seri Elyas Bin Omar, Pesuruhjaya Sukan Malaysia

(Mantan Datuk Bandar Kuala Lumpur)

 

Y.Bhg. Tan Sri Datuk Seri Zainol Bin Mahmood, Pengerusi Syarikat Urus Harta Cemerlang

(Mantan Ketua Setiausaha, Kementerian Wilayah Persekutuan)

 

Y.B. Datuk Seri Dr. Suleiman Bin Mohamed, Ketua Bahagian UMNO Titiwangsa

(mantan Timbalan Menteri di Jabatan Perdana Menteri)

 

Y.Bhg. Komisioner Polis Datuk Seri Ramli Bin Sha'ari, Pengarah, Cawangan Khas, Polis Diraja Malaysia

 

Y.Bhg. Leftenan Jeneral Datuk Seri Bashir Bin Haji Abu Bakar, Timbalan Panglima Tentera Udara

  

Panglima Mahkota Wilayah (P.M.W.) membawa gelaran “Datuk”

 

 

Y.B. Datuk Yew Teong Look, Setiausaha Parlimen, Kementerian Wilayah Persekutuan

 

Y.B. Senator Datuk Kamarudin Bin Ambok, Timbalan Pengerusi UMNO Wilayah Persekutuan

 

Y.Bhg. Datuk Fauziah Binti Bachik, Timbalan Ketua Setiausaha (Pengurusan), Kementerian Wilayah Persekutuan

 

Y.Bhg. Datuk Hanipah Binti Farikullah, Ketua Bahagian Penasihat, Jabatan Peguam Negara

 

Y.Bhg. Datuk Kamal Bin Khalid, Ketua Unit Komunikasi, Jabatan Perdana Menteri

 

Y.Bhg. Datuk Lum Kin Tuck @ Lum Kum Tuck, Presiden, Majlis Kebangsaan Persatuan-Persatuan Warga Kanan Malaysia (NACSCOM)

 

Y.Bhg. Datuk Haji Mhd Amin Nordin Bin Abd Aziz, Timbalan Ketua Pengarah (Perkhidmatan), Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

 

Y.Bhg. Datuk Haji Noordin Bin Haji Ab. Razak, Pengerusi, Persatuan Bulan Sabit Merah Malaysia, Cawangan Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur (mantan Ketua Pengarah Dewan Bandaraya Kuala Lumpur)

 

Y.Bhg. Datuk Nor Hayati Binti Sulaiman, Timbalan Ketua Setiausaha, Kementerian Pembangunan Wanita, Keluarga dan Masyarakat

 

Y.Bhg. Datuk Dr. Haji Othman Bin Mahwan, Presiden, Persatuan Bawean Malaysia

 

Y.Bhg. Brigadier Jeneral Datuk Dr. Chia Lip Meng, Pegawai Memerintah, Hospital Angkatan Tentera Kem Terendak

 

Y.Bhg. Senior Asisten Komisioner Polis I Datuk Akhil Bin Bulat, Ketua Penolong Pengarah Ekstremis Politik, Cawangan Khas, Polis Diraja Malaysia

 

Y.Bhg. Datuk Rasammah Naomi Bhupalan Rajendram Nee Navaredham, Ahli, Majlis Kebangsaan Pertubuhan-Pertubuhan Wanita Malaysia (NCWO)

 

Y.Bhg. Datuk Haji Shahoran Bin Johan Ariffin, Pengarah, Jabatan Landskap Dan Taman, Perbadanan Putrajaya

 

Y.Bhg. Datuk Haji Yunus Bin Haji Kurus, Pengerusi, Majlis Penasihat Perbadanan Labuan

 

Y.Bhg. Datuk Richard Cham Hak Lim, Pengarah, M/S Ataria Otomobil Sdn. Bhd.

 

Y.Bhg. Datuk Yaacob Bin Wan Ibrahim, Fellow, Institute of Strategic and International Studies (ISIS)

 

Y.Bhg. Datuk Selveraj Arokiam, Ahli, Suruhanjaya Perkhidmatan Awam

 

Y.Bhg. Datuk Dr. Zulkifli Bin Ismail, Pakar Perunding Kanan, Selangor Medical Centre

  

DARJAH KEBESARAN, BINTANG DAN PINGAT WILAYAH PERSEKUTUAN TAHUN 2008

KURNIAAN : JMW, KMW, AMW, PPW

 

Johan Mahkota Wilayah (J.M.W.)

 

1.

 

Y.Bhg. Datuk Haji Khamis Bin Ahmad, Setiausaha Sulit kepada Timbalan Menteri Wilayah Persekutuan

2.

 

Ir. Ab Rahim Bin Md Junoh, Timbalan Pengarah Pengangkutan dan Trafik, Jabatan Perkhidmatan Bandar, Perbadanan Putrajaya

3.

 

Tuan Haji Abdul Manaf Bin Haji Mat, Imam Besar Masjid Putra, Putrajaya

4.

 

Encik Abdul Samad Bin Lope Pihie, Pengarah, Jabatan Pengurusan Perumahan, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

5.

 

Encik Ahmad Zuhri Bin Datuk Mohd Idris, Naib Ketua Pemuda UMNO Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur

6.

 

Puan Azlinda Binti Mohd Rashad, Ketua Puteri UMNO Wilayah Persekutuan

7.

 

Encik Chandrakumanan A/L Arumugam, Pengerusi Parti Progresif Penduduk Wilayah Persekutuan

8.

 

Encik Hasnol Zam Zam Bin Ahmad, Setiausaha Bahagian, Bahagian Pengurusan Hartanah, Jabatan Perdana Menteri

9.

 

Encik Hooi Yoke Meng, Pengarah, Jabatan Saliran Dan Pengurusan Sungai, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

10.

 

Encik Jagindar Singh A/L Pream Singh, Presiden, Persatuan Singh dan Kaurs

11.

 

Mejar (B) Krishnan A/L Nambiar, Setiausaha, Persatuan Tinju Amatur Wilayah Persekutuan

12.

 

Encik Lee Chun Kong @ Lee Kam Kong, Pengerusi, Persatuan Kwong Tong Cemetry Kuala Lumpur dan Selangor

13.

 

Puan Leong Soo Yong @ Surin Leong, Ketua Wanita GERAKAN Wilayah Persekutuan

14.

 

Tuan Haji Mahadi Bin C. Ngah, Pengarah, Jabatan Perancang Bandar, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

15.

 

Puan Mariany Binti Mohammad Yit, Ketua Wanita UMNO Bukit Bintang

16.

 

Encik Mohd Najib Bin Haji Mohd, Pengarah, Jabatan Ukur Bahan, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

17.

 

Tuan Haji Mohd Salleh Bin Haji Mustapa, Setiausaha Bahagian, Bahagian Perancangan Wilayah Persekutuan dan Lembah Kelang, Kementerian Wilayah Persekutuan

18.

 

Encik Mohd Yusoff Bin Ibrahim, Pengarah, Jabatan Perancangan Ekonomi dan Penyelarasan Pembangunan, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

19.

 

Encik Mumtaz Ali Bin M. Abdul Kareem, Timbalan Presiden, Persatuan Penduduk Bukit Bandaraya

20.

 

Dr. Ng Thiew Kim, Mantan Timbalan Pengarah Perubatan, Hospital Kuala Lumpur

21.

 

Encik Omairi Bin Hashim, Pengarah, Jabatan Perancangan Bandar, Perbadanan Putrajaya

22.

 

Encik Perukarupan A/L K. Palany, Ketua MIC Bahagian Cheras

23.

 

Puan Rabeah Binti Shamsuddin, Setiausaha Bahagian, Bahagian Khidmat Pengurusan dan Sumber Manusia, Kementerian Wilayah Persekutuan

24.

 

Encik Ramanathan A/L Chinnu, Ketua MIC Bahagian Batu

25.

 

Encik Rogaizat Bin Abdullah, Timbalan Pengarah, Jabatan Perkhidmatan Korporat, Perbadanan Putrajaya

26.

 

Puan Rohayah Binti Karim, Pegawai Undang-Undang, Jabatan Hal Ehwal Undang-Undang, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

27.

Encik Teh Kim Teck, Bendahari, Dewan Perhimpunan Cina Kuala Lumpur

28.

 

Puan Zaharah Binti Salamat, Timbalan Pengarah, Jabatan Perancangan Bandar, Perbadanan Putrajaya

29.

 

Encik Zainal Abidin Bin Zakaria, Pengarah Pilihan Raya Negeri, Pejabat Pilihan Raya Negeri Kedah

30.

 

Encik Zainol Abidin Bin Ahmad, Pengarah, Jabatan Pentadbiran, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

31.

 

Tuan Haji Zainudin Bin Haji Othman, Bekas Timbalan Ketua UMNO Bahagian Wangsa Maju

32.

 

Encik Zainudin Bin Tala, Pengarah Tanah dan Galian, Pejabat Pengarah Tanah dan Galian Wilayah Persekutuan

33.

 

Encik Zainul Abidin Bin Abdullah, Setiausaha Bahagian, Bahagian Dasar dan Program Kesejahteraan Bandar Kementerian Wilayah Persekutuan

 

Kesatria Mahkota Wilayah (K.M.W)

1.  

 

Encik Abdul Hamid Bin Matasim, Ahli Jawatankuasa, UMNO Labuan

2.  

 

Encik Abdul Nasir Bin Ahmad, Ketua Penolong Pengarah, Jabatan Agama Islam Wilayah Persekutuan

3.  

 

Encik Abdullah Bin Abd Rahman, Pengerusi Tetap, UMNO Setiawangsa

4.  

 

Puan Aminah Binti Baharudin, Ketua Wanita Bahagian, UMNO Wangsa Maju

5.  

 

Encik Azharnim Bin Haji Nawawi, Timbalan Ketua Bahagian, UMNO Titiwangsa

6.  

 

Encik Badaruddin Bin Mahyudin, Setiausaha Bahagian, Kementerian Sumber Asli dan Alam Sekitar

7.  

 

Encik Baderisham Bin Jolly, Ketua Pemuda Bahagian, UMNO Bukit Bintang

8.  

 

Encik Bahrim @ Baharuddin Bin A. Razak, Yang DiPertua, Persatuan Penjaja dan Peniaga-Peniaga Kecil Melayu Wilayah Persekutuan

9.  

 

Encik Chan Beng Fun, Setiausaha Kehormat, Persatuan Bina Badan Kuala Lumpur

10.                  

 

Encik Chan Thian Choong @ Ng Kiat Ling, Timbalan Pengerusi Bahagian, MCA Wangsa Maju

11.                  

 

Puan Che Azizah @ Che Badariah Binti Saad, Pengetua Kanan, Sekolah Menengah Kebangsaan Tinggi Setapak,  Kuala Lumpur

12.                  

 

Tuan Haji Che Noh Bin Muda, Ketua Sektor Penilaian dan Peperiksaan, Jabatan Pelajaran Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur

13.                  

 

Puan Che Sabariah Binti Mohd Noor, Pengarah, Jabatan Penerangan Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur

14.                  

 

Encik Gan Kok Keng, Ketua Penerangan, GERAKAN Wilayah Persekutuan

15.                  

 

Puan Hatipah Binti Ibrahim, Pengarah, Jabatan Belia dan Sukan Wilayah Persekutuan

16.                  

 

Puan Ho Wooi Cheng, Penolong Pengarah Kanan, Pusat Perkembangan Kurikulum, Kementerian Pelajaran Malaysia

17.                  

 

Encik Ibrahim Bin Uyob, Penasihat, Pertubuhan Pekerja-Pekerja Islam

18.                  

 

Encik Ismail Bin Saibu, Setiausaha Bahagian, UMNO Segambut

19.                  

 

Encik Jawahar Ali Bin Taib Khan, Pengerusi, Surau Al-Faridiah, Setiawangsa

20.                  

 

Encik Johari Bin Md Isa, Timbalan Ketua Bahagian, UMNO Batu

21.                  

 

Encik Kamin Bin Samadi, Timbalan Pengarah Bahagian Pembangunan Organisasi, Jabatan Perkhidmatan Awam

22.                  

 

Encik Kanagandram A/L M. Kandiah, Timbalan Presiden, Persatuan Penduduk-Penduduk Bukit Bandaraya

23.                  

 

Encik Kassim Bin Haji Bahari, Ketua Penerangan, UMNO Cheras

24.                  

 

Encik Latif Bin Ali, Setiausaha, Urusetia Jawatankuasa Kerja Tanah Wilayah Persekutuan, Kementerian Wilayah Persekutuan

25.                  

 

Puan Latifah Binti Mahfod, Pengetua, Sekolah Menengah Kebangsaan Aminuddin Baki, Kuala Lumpur

26.                  

 

Encik Leong Siew Mun, Timbalan Pengarah Jabatan Pengangkutan Bandar, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

27.                  

 

Encik Ling Kon King, Pengerusi, MCA Seputeh

28.                  

 

Puan Maimunah Binti Alwai, Ketua Wanita Bahagian, UMNO Batu

29.                  

 

Encik Manogaran A/L Muthu Thambi, Setiausaha Bahagian, MIC Titiwangsa

30.                  

 

Encik Mawardi Bin Ka’ab, Pengarah, Jabatan Hal Ehwal Khas Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur

31.                  

 

Encik Mazni Bin Abdull Ghani, Pengerusi, PEKIDA Wilayah Persekutuan

32.                  

 

Tuan Haji Megat Zulkarnain Bin Dato’ Haji Omardin, Naib Presiden, Kesatuan Seni Beladiri Dunia

33.                  

 

Encik Mohd Bin Embong, Pengarah Jabatan Teknologi Maklumat & Komunikasi, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

34.                  

 

Encik Mohamad Bin Mohd Zin, Ketua Penolong Pengarah Kanan, Bahagian Pembangunan Keluarga, Sosial dan Pengurusan Masjid (KESUMA) Jabatan Kemajuan Islam Malaysia

35.                  

 

Encik Mohd Azmi Bin Shaari, Setiausaha Agong, Persatuan Sepak Takraw Wilayah Persekutuan

36.                  

 

Encik Mohd Nasser Bin Murad, Pengarah Operasi, Cawangan Probos Marsyal, Kementerian Pertahanan Malaysia

37.                  

 

Encik Ng Chin, Setiausaha Bahagian, MCA Cheras

38.                  

 

Encik Nik Ahmad Marzuki Bin Nik Mohamad, Penasihat Undang-Undang, Kementerian Wilayah Persekutuan

39.                  

 

Encik Noormustafa Kamal Bin Yahya, Ketua Penerangan, UMNO Bukit Bintang

40.                  

 

Encik Nordin Bin Hamdan, Pengarah, Biro Tata Negara Cawangan Wilayah Persekutuan

41.                  

 

Encik Nordin Bin Hasan, Naib Ketua Bahagian, UMNO Putrajaya

42.                  

 

Puan Norliah Binti Wahab, Mantan Pengetua Kanan, Sekolah Menengah Kebangsaan (P) Jalan Ipoh, Kuala Lumpur

43.                  

 

Encik Omar Talib Bin Kader Bachan, Ahli Jawatankuasa, UMNO Kepong

44.                  

 

Puan Paramesarvathy A/P Ramanathan, Pegawai Perubatan Kanan, Jabatan Kesihatan, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

45.                  

 

Puan Radiah Binti Nordin, Pengetua, Sekolah Menengah Kebangsaan Taman Connaught, Kuala Lumpur

46.                  

 

Encik Rajakumar A/L Rajasundram, Jurutera, Jabatan Saliran dan Pengurusan Sungai, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

47.                  

 

Encik Rasol Bin Dollah, Ahli Jawatankuasa, UMNO Lembah Pantai

48.                  

 

Encik Richard Lee Seng Chee, Naib Pengerusi Wilayah Persekutuan, Parti Progresif Penduduk Wangsa Maju

49.                  

 

Encik Rizalman Bin Mokhtar, Ketua Pemuda Bahagian, UMNO Bandar Tun Razak

50.                  

 

Puan Salmah Binti Pin, Penolong Setiausaha Bahagian, UMNO Bandar Tun Razak

51.                  

 

Encik Sharifuddin Bin Abdul Hamid, Setiausaha Bahagian, UMNO Seputeh

52.                  

 

Puan Siti Zakiah Binti Mohammed, Timbalan Pengarah, Jabatan Seni Taman dan Kawalan Pembersihan Bandar, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

53.                  

 

Encik Sivanadham A/L Angamuthu, Naib Bendahari, Persatuan Taekwondo Kuala Lumpur

54.                  

 

Encik Tan Sun Seng, Mantan Pengetua Kanan, Sekolah Menengah Kebangsaan Jinjang Utara, Kuala Lumpur

55.                  

 

Encik V.M. Panjamothy A/L Muthusamy, Setiausaha Bahagian, MIC Batu

56.                  

 

Encik Wong Yew Koi, Timbalan Pengerusi Bahagian, MCA Setiawangsa

57.                  

 

Encik Yakcop Bin Haji Jantan, Timbalan Pengarah, Jabatan Perancangan Ekonomi dan Penyelarasan Pembangunan, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

58.                  

 

Puan Yasmin Binti Abdullah, Setiausaha Sulit Kanan kepada Menteri Perdagangan Antarabangsa dan Industri

59.                  

 

Encik Yong Fook Sinn, Jurutera, Perbadanan Labuan

60.                  

 

Puan Zainon Binti Ibrahim, Pegawai Pendidikan Kesihatan, Hospital Kuala Lumpur

61.                  

 

Puan Zaiton Binti Md Desa, Pengarah Produksi, Istana Budaya, Kuala Lumpur

  

Ahli Mahkota Wilayah (A.M.W)

1.  

 

Y.Bhg. Datin Hajah Hasmah Binti Abu, Pengetua, Sekolah Menengah Kebangsaan Menjalara, Kuala Lumpur

2.  

 

Y.Bhg. Datin Suwarni Binti Hassan, Pengetua Kanan, Sekolah Menengah Kebangsaan Presint 8 (1), Putrajaya

3.  

 

Encik Ab Rahim Bin Majid, Ahli Jawatankuasa, UMNO Kepong

4.  

 

Tuan Haji Abdul Rahman Bin Haji Mohd Amin, Pesara, Persatuan Pembangunan Kampung Bharu

5.  

 

Encik Adnan Bin Abu Bakar, Penolong Pegawai Latihan Vokasional, Institut Latihan Perindustrian Kuala Lumpur

6.  

 

Encik Ali Zulfakar Bin Zainal Abidin, Pegawai Perhubungan Awam, Kementerian Wilayah Persekutuan

7.  

 

Encik Alias Bin Hussin, Ahli Jawatankuasa, UMNO Labuan

8.  

 

Encik Amat Lihon Bin Merah, Pengerusi, Komuniti Bestari Titiwangsa

9.  

 

Encik Antony A/L Soosai Manikam, Timbalan Presiden, Persatuan Alam Sekitar

10.                  

 

Puan Asiah Binti Zakariah, Guru Besar, Sekolah Kebangsaan Desa Setapak, Kuala Lumpur

11.                  

 

Puan Azizah Binti Khamis, Penolong Pegawai Perancang Bandar, Perbadanan Putrajaya

12.                  

 

Encik Badri Bin Mukri, Jurutera Mekanikal, Persatuan Berbasikal Kuala Lumpur

13.                  

 

Encik Bujang Bin Md Amin, Timbalan Pengerusi Tetap, UMNO Cheras

14.                  

 

Encik Chan Kim Fah, Timbalan Pengerusi, MCA Bandar Tun Razak

15.                  

 

Cik Chan Piet Yeen, Guru Besar, Sekolah Jenis Kebangsaan (C) Kepong 2, Kuala Lumpur

16.                  

 

Encik Chung Chee Kin, Ahli Jawatankuasa, GERAKAN Wilayah Persekutuan

17.                  

 

Encik Ghazali Bin Abd Razak, Ahli Jawatankuasa, UMNO Seputeh

18.                  

 

Encik Gulam Ghani Bin Mohd Ayoub, Pengurus, Persatuan Sukan Komanwel

19.                  

 

Leftenan Kolonel Ahmad Fakharuzi Bin Haji Ibrahim, Pemimpin Skuadron, Skuadron Istiadat Berkuda, Kem Sungai Buloh

20.                  

 

Superintenden Polis Alwee Bin A. Ghani, Penolong Pengarah Gerakan, Pusat Pengajian Pengurusan Krisis dan Bencana, Ibu Pejabat PDRM, Bukit Aman, Kuala Lumpur

21.                  

 

Superintenden Polis Samsuddin Bin Kalil, Superintenden, Maktab Pegawai Kanan PDRM, Kuala Lumpur

22.                  

 

Mejar Abd Rahim Bin Jantan, Pemangku Ketua Staf, Markas Grup Artileri Pertahanan Udara, Kem Sungai Besi, Kuala Lumpur

23.                  

 

Mejar Abu Samah Md Noh, Pegawai Staf 2 Tadbir, Markas 12 Briged, Kem Wardieburn, Kuala Lumpur

24.                  

 

Mejar Cheong Seow Foong, Ketua Cawangan, 95 Rejimen Semboyan Diraja, Kem Sungai Besi, Kuala Lumpur

25.                  

 

Mejar Md Yusof Bin Sebli, Penolong Setiausaha, Majlis Keselamatan Negara Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur

26.                  

 

Mejar Rozze Bin Ali Rahim, Pengarah Operasi, Markas Tentera Udara, Kementerian Pertahanan

27.                  

 

Asisten Superintenden Polis Ibrahim Bin Mohd Abdul Kadir, Pegawai Trafik, Ibu Pejabat Polis Daerah Putrajaya

28.                  

 

Asisten Superintenden Polis Mohd Khalid Bin Haji Adon, Ketua Bahagian Ketenteraman Awam, Ibu Pejabat Polis Daerah Brickfields, Kuala Lumpur

29.                  

 

Asisten Superintenden Polis Shafiei Bin Muhammad, Ketua Bahagian Ketenteraman Awam, Ibu Pejabat Polis Daerah Dang Wangi, Kuala Lumpur

30.                  

 

Encik Hamzah Bin Kunjoo Marakan, Ketua Cawangan, UMNO Setiawangsa

31.                  

 

Encik Hassan Bin Ahmad Liki, Ahli Jawatankuasa, UMNO Bukit Bintang

32.                  

 

Encik Ibrahim Bin Haji Ahmad, Pengerusi, Persatuan Penduduk Rumah Pangsa Tun Razak, Sungai Besi, Kuala Lumpur

33.                  

 

Encik Ismail Bin Haji Abd Ghani, Penolong Kanan 1, Sekolah Menengah Kebangsaan Sungai Besi, Kuala Lumpur

34.                  

 

Encik Leo Leslie Armstrong, Setiausaha Eksekutif, Persatuan Olahraga Amatur Wilayah Persekutuan

35.                  

 

Puan Lim Kim Eng, Naib Pengerusi Wanita, MCA Batu

36.                  

 

Puan Manisah Binti Mahmud, Pegawai Tadbir, Perbadanan Labuan

37.                  

 

Puan Meriah Binti Mohamood, Guru Besar, Sekolah Kebangsaan Taman Kepong, Kuala Lumpur

38.                  

 

Encik Mohamad Bin Asmoni, Ahli Jawatankuasa, UMNO Segambut

39.                  

 

Encik Mohamed Hassan Bin Hussin, Ahli Jawatankuasa, UMNO Bandar Tun Razak

40.                  

 

Encik Mohammad Yusoff Bin Haji Hassan Basri, Penolong Juruteknik, PEMADAM

41.                  

 

Encik Mohd Shukry Bin Hussain, Guru, Sekolah Menengah Kebangsaan Seri Tasik, Kuala Lumpur

42.                  

 

Encik Mohd Alias Bin Hamzah, Setiausaha Bahagian, UMNO Setiawangsa

43.                  

 

Encik Mohd Bahgia Bin Haji Mamat, Pengerusi, Komuniti Bestari AU 3, Setiawangsa, Kuala Lumpur

44.                  

 

Encik Mohd Rahimi Bin Rejab, Bendahari, UMNO Putrajaya

45.                  

 

Encik Mohd Razib Bin Adam, Ahli Jawatankuasa, UMNO Wangsa Maju

46.                  

 

Encik Mohd Yusof Bin Izahar, Ketua Penerangan, UMNO Titiwangsa

47.                  

 

Encik Mohd Zainuddin Bin Haji Amran, Pengerusi, Komuniti Bestari Bandar Tun Razak, Kuala Lumpur

48.                  

 

Encik Muhammad Bin Ab Latif, Arkitek Landskap, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

49.                  

 

Encik Ng Num Thiam, Bendahari, Persatuan Bola Baling Kuala Lumpur

50.                  

 

Puan Noraini Binti Mohd Ali, Pengetua, Sekolah Menengah Seri Bintang Utara, Cheras, Kuala Lumpur

51.                  

 

Puan Noraza Binti Yusof, Pengurus Besar Pelancongan, Majlis Tindakan Pelancongan Kuala Lumpur

52.                  

 

Puan Norsiah Binti Udin @ Kechil, Pengarah Khidmat Pengurusan, Perbadanan Labuan

53.                  

 

Encik Peter Mak Chun Vun, Ketua Bahagian, Parti Bersatu Sabah (Labuan)

54.                  

 

Encik Rajendra A/L Rengan, Ketua Penerangan, Parti Progresif Penduduk Bandar Tun Razak

55.                  

 

Encik Ramlan Bin Mohd Abbas, Ahli Jawatankuasa, UMNO Lembah Pantai

56.                  

 

Encik Razak Bin Haji Abd Karim, Pengerusi, Persatuan Penduduk Sungai Bonus, Kuala Lumpur

57.                  

 

Encik Ronald James Majaing, Ketua Bahagian, UMNO Labuan

58.                  

 

Encik Rooslan Bin Ahmad, Guru Besar, Sekolah Kebangsaan Pengkalan Tentera Darat, Kuala Lumpur

59.                  

 

Puan Roziana Binti Osman, Ketua Puteri, UMNO Setiawangsa

60.                  

 

Tuan Haji Ruslan Bin Madon, Guru Besar, Sekolah Kebangsaan Setiawangsa, Kuala Lumpur

61.                  

 

Encik S. Kanappati A/L Saminlthan, Ketua Bahagian, MIC Putrajaya

62.                  

 

Encik Sakandar Khan Bin Sumandar Khan, Ahli Jawatankuasa, UMNO Setiawangsa

63.                  

 

Encik Saleki Bin Amat Januri, Pengarah, Jabatan Penerangan Wilayah Persekutuan Labuan

64.                  

 

Puan Shamshiah Binti Ahmad, Pengetua, Sekolah Menengah Kebangsaan Jalan Cochrane, Kuala Lumpur

65.                  

 

Encik Shazril Fariza Bin Faridam, Setiausaha Sulit Kanan kepada Menteri Wilayah Persekutuan

66.                  

 

Puan Sia Siew Chin, Pengarah Eksekutif, Beautiful Gate Foundation For Disabled

67.                  

 

Encik Sivapragasam A/L Sivasambo, Penasihat, Akademi Silambam

68.                  

 

Encik Tan Beng Hian @ Ronnie, Naib Pengerusi Bahagian, SAPP Labuan

69.                  

 

Encik Thangaperumal A/L Andimuthu, Ketua Cawangan, MIC Batu

70.                  

 

Puan Tipeh Binti Bakeri, Pengerusi Tetap Wanita Bahagian, UMNO Setiawangsa

71.                  

 

Encik Wahab Bin Lakal, Pengerusi, Persatuan Vespa Wilayah Persekutuan

72.                  

 

Encik Wan Abdullah Bin Wan Abd Ghani, Penolong Pengarah Kanan, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

73.                  

 

Encik Wan Ibrahim Bin Wan Chik, Pengetua, Sekolah Menengah Kebangsaan Sri Sentosa, Jalan Kuchai Lama, Kuala Lumpur

74.                  

 

Encik Yap Tian Hoi, Ketua Pasukan Pemuda Kebangsaan, MCA Kepong

75.                  

 

Encik Yahaya Bin Mat Ghani, Ahli Jawatankuasa, UMNO Batu

76.                  

 

Puan Yip Kim Hong, Penolong Kanan Tadbir, Sekolah Menengah Kebangsaan Puteri Titiwangsa, Kuala Lumpur

77.                  

 

Encik Zulkurnain Bin Hassan, Timbalan Pengarah, Jabatan Perancang Bandar, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

 

Pingat Pangkuan Mahkota Wilayah (P.P.W)

1.  

 

Encik Abdul Gani @ Tinggal Bin Abdul Harnif, Pekerja Rendah Awam, Perbadanan Labuan

2.  

 

Encik Abdul Hashim Bin Othman, Pembantu Tadbir (Pesara), Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

3.  

 

Encik Abdul Rani Bin Jaafar, Penolong Kanan Juruukur Bangunan, Jabatan Bangunan, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

4.  

 

Encik Antoney Das A/L Kandiah, Mekanik Kanan, Jabatan Kejuruteraan Mekanikal, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

5.  

 

Encik Ashaari Bin Maarof, Pembantu Makmal, Sekolah Menengah Kebangsaan Puteri Titiwangsa, Kuala Lumpur

6.  

 

Encik Azahan Bin Ibrahim, Pembantu Tadbir, Kementerian Wilayah Persekutuan

7.  

 

Encik Azman Bin Mohamad, Pembantu Teknik Mekanikal, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

8.  

 

Encik Badarudin Bin Ahmad, Ahli Jawatankuasa, UMNO Setiawangsa

9.  

 

Encik Bahari Bin Samsudin, Pelukis Pelan, Jabatan Seni Taman dan Pembersihan Bandar, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

10.                  

 

Encik Che Abdullah Bin Che Muda, Pembantu Tadbir, Pejabat Pilihan Raya Negeri Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur

11.                  

 

Encik Chin Poh Lud, Juruteknik Perancang Bandar dan Desa, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

12.                  

 

Puan Dzainab Binti Salleh, Ahli Jawatankuasa Wanita, UMNO Lembah Pantai

13.                  

 

Cik Hajah Faridah Binti Dato’ Haji Ahmad, Penolong Kanan, Sekolah Kebangsaan Polis Depot, Kuala Lumpur

14.                  

 

Puan Fauziah Binti Mohamed Amin, Ahli Jawatankuasa, UMNO Cheras

15.                  

 

Puan Ghanam @ Sivagnanam A/P Sivapragasam, Ketua Cawangan, MIC Segambut

16.                  

 

Encik Hashim Bin Ismail, Timbalan Penolong Pengarah, Jabatan Imigresen Malaysia Wilayah Persekutuan

17.                  

 

Encik Haslan Mohd Nasir Bin Abdullah, Pembantu Tadbir, Kementerian Kebudayaan, Kesenian dan Warisan

18.                  

 

Puan Hasnah Binti Petut, Ahli Jawatankuasa Wanita, UMNO Bandar Tun Razak

19.                  

 

Encik Heng Chai Hing, Naib Ketua Bahagian, MCA Titiwangsa

20.                  

 

Puan Huzaimah Binti Hussain, Pembantu Tadbir Tinggi, Kementerian Wilayah Persekutuan

21.                  

 

Puan Innon Binti Ismail, Pekerja Rendah Awam, Pusat Latihan Kor Ordnans, Kem Batu Kentonmen, Kuala Lumpur

22.                  

 

Puan Jazizah Binti Ramli, Pembantu Tadbir Rendah, Kementerian Wilayah Persekutuan

23.                  

 

Puan Jumaliah Binti Abdul Samat, Pembantu Tadbir Kanan, Perbadanan Labuan

24.                  

 

Encik Kamaludin Bin Sulaiman, Ketua Pembantu Tadbir, Sekolah Menengah Kebangsaan Taman Melati, Kuala Lumpur

25.                  

 

Puan Kamaruzzainon Binti Abd Samad, Pembantu Tadbir, Kementerian Wilayah Persekutuan

26.                  

 

Encik Krishnan A/L Gopalsamy, Pekerja Rendah Awam, Jabatan Pelajaran Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur

27.                  

 

Encik Lai Fook Lee, Ketua Pemuda, MCA Lembah Pantai

28.                  

 

Puan Leni Binti Abd Latif, Ketua Puteri UMNO Bukit Bintang

29.                  

 

Puan Lim Guat Lee, Pembantu Teknik Kanan, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

30.                  

 

Encik Mohd Azali Bin Harun, Ahli Jawatankuasa, UMNO Seputeh

31.                  

 

Encik Mohd Shahrir Bin Arif Shah, Pembantu Tadbir Kanan, Kementerian Wilayah Persekutuan

32.                  

 

Encik Mohd Sharrulhaizy Bin Abd Rahman, Atlet Kebangsaan (Olahraga - Jalan Kaki 20km & 50km)

33.                  

 

Encik Mohd Arif @ Abu Hassan Bin Mahmud, Ahli Jawatankuasa, UMNO Segambut

34.                  

 

Encik Mohd Jiwa Bin Khairi, Ahli Jawatankuasa, UMNO Batu

35.                  

 

Encik Mohd Nawi Bin Jusoh, Ahli Muzik, Kementerian Kebudayaan, Kesenian dan Warisan

36.                  

 

Encik Moorthi A/L Muniandy, Ahli Jawatankuasa, Parti Progresif Penduduk Wangsa Maju

37.                  

 

Encik Mudzafar Bin Kamarudin, Ahli Jawatankuasa, UMNO Batu

38.                  

 

Encik Nadarajan A/L Manickam, Setiausaha Bahagian, GERAKAN Lembah Pantai

39.                  

 

Encik Nik Aziz Bin Nik Man, Penolong Pegawai Tadbir, Kementerian Wilayah Persekutuan

40.                  

 

Puan Noraini Binti Ahmad, Pembantu Pegawai Perpaduan, Jabatan Perpaduan Negara dan Integrasi Nasional Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur

41.                  

 

Puan Norlaila Binti Mohd Dahalan, Pembantu Tadbir, Kementerian Wilayah Persekutuan

42.                  

 

Puan Norzalmah Binti Roostam, Ahli Jawatankuasa, UMNO Titiwangsa

43.                  

 

Encik Ramli Bin Saiah, Pengurus, Persatuan Penduduk PPR Beringin, Kuala Lumpur

44.                  

 

Encik Rasuli Bin Ismail, Pembantu Am Pejabat, Kementerian Wilayah Persekutuan

45.                  

 

Encik Rejab Bin Yahya, Ahli Jawatankuasa, UMNO Kepong

46.                  

 

Encik Saibi Bin Tankim @ Mustaffa Bin Tangkim, Ahli Jawatankuasa UMNO Labuan

47.                  

 

Encik Samsuddin Bin Abd Rahman, Persatuan Anuale Cawangan Pekerja, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

48.                  

 

Puan Sareah Binti Ch’mat, Ketua Guru Disiplin, Sekolah Menengah Kebangsaan Seri Bintang Utara, Cheras, Kuala Lumpur

49.                  

 

Encik Shokri Bin Shafee, Setiausaha Bahagian, UMNO Putrajaya

50.                  

 

Puan Siti Latipah Binti Tumiran, Pembantu Tadbir Kanan, Kementerian Wilayah Persekutuan

51.                  

 

Puan Siti Zauyah Binti Dan, Penolong Pegawai Tadbir, Kementerian Wilayah Persekutuan

52.                  

 

Encik Sulaiman Bin Abdul, Pembantu Teknik, Perbadanan Putrajaya

53.                  

 

Encik Yong Chin Seng @ Yeong Chun Seng, Pengerusi Cawangan, MCA Bukit Bintang

54.                  

 

Puan Zainab Binti Aji, Ketua Pembantu Tadbir, Sekolah Kebangsaan Desa Tun Hussein Onn

55.                  

 

Sarjan Zainuddin Bin Md Nor, Jabatan Keselamatan Dalam Negeri dan Ketenteraman Awam, Ibu Pejabat Kontinjen Polis Kuala Lumpur

56.                  

 

Encik Zekariah @ Zakaria Bin Abdullah, Pembantu Tadbir, Kesatuan Kebangsaan Pekerja-Pekerja Penguasa-Penguasa Tempatan Semenanjung Malaysia, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

57.                  

 

Puan Zuraidah Binti Zakaria, Pembantu Tadbir Tinggi, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur

Kongsi Konten di :

Waktu Solat Kuala Lumpur
 
Subuh 5:53
Zohor 1:14
Asar 4:37
Maghrib 7:11
Isyak 8:25



 

Dengar SuriaFM
Radio SuriaFM Menceriakan Duniamu
Riuh Rio Brazil 2014
Laman web mikro bola sepak Piala Dunia 2014
Tragedi Pesawat MH370
Utusan Live lapor kehilangan pesawat MH370
KE7B Greenland 2014
Laporan Ekspedisi KE7B Greenland Malaysia 2014


IKLAN@UTUSAN



IKLAN@UTUSAN
ePlayer Sukan


MENARIK
Ruang iklan percuma hartanah, produk
Promosikan perniagaan anda kepada dunia.
Jom langgan akhbar Utusan Malaysia
Dapatkan terus akhbar dengan cara mudah.
Aduan sukar dapat naskhah akhbar
Beritahu kami jika akhbar tiada di tempat anda.
Gambar kahwin Album Raja Sehari
Abadikan kenangan indah anda di dada akhbar.
Mari baca Utusan Melayu Mingguan
Kekalkan tradisi, pelajari tulisan jawi.
SMS News Alert Utusan Malaysia
Dapatkan berita terkini di telefon bimbit anda.