saya nak baca ..

SPORTS


ARKIB : 26/07/2000

Asian Junior Badminton Championships Results

KYOTO (Japan) July 25 - Results from the Asian junior badminton championships here Tuesday (x denotes seeds):

BOYS' SINGLES:

3rd Round:

Lee Chang Wei (Mas x5) bt Kang Hyung-Ki (Kor) 15-9, 15-7

Qui Bohui (Chn x9) bt Tan Chin Lee (Mas) 15-11, 15-9

Jang Young-Soo (Kor x5) bt Kuan Beng Hong (Mas) 15-8, 15-2

Sony Dwi Kuncoro (Ina x3) bt Mohd Faiuruzizuan (Mas) 15-3, 15-12

Shoji Sato (Jpn x1) bt Kuo Wen Wayne (Sin) 15-4, 15-3

Chung Jin-Chul (Kor x9) bt Nishad Dravid (Ind) 15-7, 15-9

Liao Sheng-shiun (Tpe x5) bt Markis Kido (Ina) 15-4, 10-15, 15-6

Lin Dan (Chn x3) bt Chao Chun-ken (Tpe) 15-5, 15-3

Kohei Hayasaka (Jpn) bt Hendra Wijaya (Sin x9) 15-2, 15-8

Anggun Nugrono (Ina x9) bt Naoki Kawamae (Jpn) 15-4, 15-5

Bao Chunlai (Chn) bt Sho Sasaki (Jpn x9) 15-10, 15-4

Yusake Shinkai (Jpn) bt Hsieh Yu-hsing (Tpe) 15-7, 7-15, 15-8

Yoshinaga Enomoto (Jpn) bt Lee Seung-Yoon (Kor) 15-8, 15-10

Jackaphan Thanat (Tha x5) bt Ardiansyah (Ina) 13-15, 15-7, 17-16

Ho Hee Teck (Sin) bt Anup Shridhar (Ind x9) 15-9, 15-10

Zhu Weilun (Chn x2) bt Taufik Hidayat (Ina) 15-6, 15-8

4th Round:

Lee Chang Wei (Mas x5) bt Anggun Nugrono (Ina x9) 15-13, 13-15, 15-6

Shoji Sato (Jpn x1) bt Chung Jin-Chul (Kor x9) 15-6, 15-9

Qui Bohui (Chn x9) bt Liao Sheng-shiun (Tpe x5) 15-8, 15-12

Lin Dan (Chn x3) bt Kohei Hayasaka (Jpn) 15-10, 15-3

Jang Young-Soo (Kor x5) bt Bao Chunlai (Chn) 15-13, 15-5

Sony Dwi Kuncoro (Ina x3) bt Yusake Shinkai (Jpn) 15-7, 15-2

Jackaphan Thanat (Tha x5) bt Yoshinaga Enomoto (Jpn) 15-1, 15-8

Zhu Weilun (Chn x2) bt Ho Hee Teck (Sin) 15-10, 15-3

GIRLS' SINGLES:

2nd Round:

M Suitheaswari (Mas) bt Duanganung Aroonkesorn (Tha) 11-3, 11-6

Ng Mee Fen (Mas x2) bt Felsyrika (Ina) 11-9, 11-8

Wei Yan (Chn x1) bt Huang Yi-fan (Tpe) 11-7, 11-7

Si Jin-Sun (Kor x5) bt Yukari Kimura (Jpn) 11-1, 11-1

Kumiko Ogura (Jpn) bt Dian Novita Sari (Ina) 11-1, 8-11, 11-5

Hwang Yoo-Mee (Kor) bt Xiao Luxi (Sin x3) 5-11, 13-10, 11-6

Aki Akao (Jpn) bt Lei Minji (Chn) 11-1, 11-13, 11-8

Park Hyo-Sun (Kor x5) bt Dewi Tira Arisandi (Ina) 11-5, 11-3

Cheng Hsiao-yu (Tpe) bt Satinee Jankrajangwong (Tha) 6-11, 13-11, 11-4

Wang Rong (Chn) bt Chen Yi-lieng (Tpe) 11-7, 11-6

Jun Jae-Youn (Kor x5) bt Reiko Shiota (Jpn) 11-2, 11-1

Silvi Antarini (Ina) bt Yuki Sawa (Jpn) 11-3, 11-6

Seo Yoon-Hee (Kor) bt Chien Yu-chin (Tpe x3) 11-9, 3-11, 11-4

Yu Jin (Chn) bt Akina Hashimoto (Jpn) 11-1, 11-8

Liu Fan (Sin x5) bt Chiu Yi-ju (Tpe) 11-3, 11-3

Marika Hirooka (Jpn) bt Lee Jong-Boon (Kor) 11-3, 13-11

3rd Round:

Ng Mee Fen (Mas x2) bt Marika Hirooka (Jpn) 4-11, 13-11, 11-9

Wei Yan (Chn x1) bt M Suitheaswari (Mas) 11-1, 11-1

Kumiko Ogura (Jpn) bt Si Jin-Sun (Kor x5) 11-2, 11-1

Hwang Yoo-Mee (Kor) bt Aki Akao (Jpn) 11-4, 11-6

Park Hyo-Sun (Kor x5) bt Cheng Hsiao-yu (Tpe) 11-9, 11-8

Wang Rong (Chn) bt Jun Jae-Youn (Kor x5) 11-8, 11-4

Silvi Antarini (Ina) bt Seo Yoon-Hee (Kor) 12-13, 11-9, 11-7

Yu Jin (Chn) bt Liu Fan (Sin x5) 11-3, 11-3

BOYS' DOUBLES:

2nd Round:

K. Yogendran/Kuan Beng Hong (Mas) bt Lee Seung-Yoon/Kang Hyung-Ki (Kor) 15-6, 4-15, 15-6

Gan Taik Chai/Tan Chin Lee (Mas) bt Ajeet Phatak/Amar Mohite (Ind) 15-10, 15-6

Shoji Sato/Sho Sasaki (Jpn x1) bt Southammavong Phouthmal/Meungchaleun Ekkasay (Lao) walkover

Liu Chi-Cheng/Hsu Wei-hung (Tpe x5) bt Anup Shridhar/Sds Krishna (Ind) 15-5, 15-4

Hendra Gunawan/Bambang Saifuuoh (Ina) bt Ho Hee Teck/Kuo Wen Wayne (Sin) 15-4, 15-1

Sang Yang/Zheng Bo (Chn x3) bt Ibrahim Samiu/Nasheeu Sharafudeen (Mdv) 15-1, 15-1

Chung Jin-Chul/Kim Sang-Soo (Kor) bt Takumi Yamada/Kimihiro Yamaguchi (Jpn) 15-11, 15-5

Anggun Nugroho/Markis Kido (Ina) bt Makoto Kazuno/Takahisa Yamazaki (Jpn) 15-2, 15-6

Hendra Wijaya/Lee Yen Hui (Sin) bt Noppanont Wud/Yasin Nilyok (Tha) 15-9, 15-12

Lee Jae-Jin/Chung Jae-Sung (Kor x5) bt Yoshinaga Enomoto/Kohei Hayasaka (Jpn) 15-7, 15-9

Lai Kuan-hung/Lai Kuan-cheng (Tpe) bt Prabath Kumarasinghe/Waal Silva (Sri) 1-15, 15-12, 15-13

Yan Peter/Tri Heru Pamungkas (Ina x3) bt Sam Ratana/Long Titsidy (Cam) 15-5, 15-4

Ardiansyah/Taufik Hidayat (Ina) bt Nishad Dravid/Akshay Thakkar (Ind) 15-8, 15-3

Naoki Kawamae/Yusuke Shinkai (Jpn x5) bt Tsai Chia-hsin/Tien Kuo-chung (Tpe) walkover

Shogo Himeno/Eiichiro Ishijima (Jpn) bt Anuar Mussafirov/Alexander Zverev (Kaz) 15-6, 15-6

Xie Zhongbo/Cao Chen (Chn x2) bt Ochgerel Otgonbat/Erdenebayor Ganzorig (Mgl) 15-1, 15-4

3rd Round:

Shoji Sato/Sho Sasaki (Jpn x1) bt K. Yogendran/Kuan Beng Hong (Mas) 15-8, 15-4

Gan Taik Chai/Tan Chin Lee (Mas) bt Anggun Nugroho/Markis Kido (Ina) 15-13, 9-15, 17-14

Hendra Gunawan/Bambang Saifuuoh (Ina) bt Liu Chi-Cheng/Hsu Wei-hung (Tpe x5) 15-10, 15-6

Sang Yang/Zheng Bo (Chn x3) bt Chung Jin-Chul/Kim Sang-Soo (Kor) 15-6, 15-3

Hendra Wijaya/Lee Yen Hui (Sin) bt Lee Jae-Jin/Chung Jae-Sung (Kor x5) 15-5, 15-8

Yan Peter/Tri Heru Pamungkas (Ina x3) bt Lai Kuan-hung/Lai Kuan-cheng (Tpe) 15-7, 17-14

Ardiansyah/Taufik Hidayat (Ina) bt Naoki Kawamae/Yusuke Shinkai (Jpn x5) 10-15, 15-12, 15-5

Xie Zhongbo/Cao Chen (Chn x2) bt Shogo Himeno/Eiichiro Ishijima (Jpn) 15-2, 15-4

GIRLS' DOUBLES:

2nd Round:

Zhao Tingting/Li Yujia (Chn x1) bt Ikue Tatani/Yukiko Hayakawa (Jpn) 15-4, 15-10

Chien Hsiu-lin/Cheng Wen-hsing (Tpe x5) bt Silvi Antarini/Dewi Tira Arisandi (Ina) 15-3, 15-4

Satinee Jankrajangwong/Salekjit Ponsana (Tha) bt Monica/Lita Nurlita (Ina x3) 8-15, 15-3, 15-6

Hwang Yoo-Mee/Joo Hyun-Hee (Kor) bt Kumiko Ogura/Reiko Shiota (Jpn x5) 15-5, 15-4

Kunchala Voravichitchai/Duanganong Arronesorn (Tha) bt Wang Rong/Lei Minji (Chn x5) 15-12, 15-14

Kim So-Yeon/Jung Yeon-Kyung (Kor x3) bt Chan Hsin-yi/Chiang Chung-ling (Tpe) 15-3, 15-8

Tomomi Matsuda/Aki Akao (Jpn) bt Seo Yoon-Hee/Park Hyo-Sun (Kor) 15-8, 15-3

Zhang Yawen/Wei Yili (Chn x2) bt Chou Chia-chi/Ku Pei-ting (Tpe) 15-0, 15-5

MIXED DOUBLES:

2nd Round:

Lee Chong Wei/Chin Eei Hui (Mas) bt Ho Hee Tech/Foo Shui Yen (Sin) 15-5, 15-6

Sang Yang/Zhang Yawen (Chn x1) bt Hong Kuok-hei/Pun Wai-kun (Mac) 15-1, 15-1

Yang Tzong-farn/Chien Yu-chin (Tpe) bt Lee Seung-Yoon/Jung Yeon-Kyung (Kor) 11-15, 15-13, 15-6

Kohei Hayasaka/Aki Akao (Jpn x5) bt Parnuvat Ngernsrisuk/Duanganong Aroonkesorn (Tha) 15-10, 8-15, 15-6

Lin Dan/Wei Yan (Chn) bt Hendra Wuaya/Liu Fan (Sin) 14-17, 15-11, 15-4

Lee Jae-Jin/Hwang Yoo-Mee (Kor x3) bt Takuro Kitakaze/Sayaka Takahashi (Jpn) 15-1, 15-0

Bambang Saifulloh/Lina Marlina (Ina x5) bt Jang Young-Soo/Lee Jong-Boon (Kor) 15-12, 15-7

Cao Chen/Zhao Tingting (Chn) bt Sho Sasaki/Reiko Shiota (Jpn) 15-2, 15-6

Xie Zhongbo/Li Yujia (Chn) bt Yoshinaga Enomoto/Akina Hashimoto (Jpn) 15-8, 15-4

Tsai Chia-hsin/Cheng Wen-hsing (Tpe x5) bt Chung Jae-Sung/Joo Hyun-Hee (Kor) 15-8, 15-9

Tri Heru Pamungkas/Lita Nurlita (Ina) bt William Gabuelo/Paula Lynn Obanana (Phi) 15-1, 15-4

Shoji Sato/Tomomi Matsuda (Jpn x3) bt Kang Hyung-Ki/Si Jin-Sun (Kor) 15-8, 13-15, 15-6

Qiu Bohui/Yu Jin (Chn) bt Wang Chih-chuan/Chien Yu-chen (Tpe) 15-5, 15-7

Jackraphan Thanat/Salakjit Ponsana (Tha x5) bt Yusuke Shinkai/Marika Hirooka (Jpn) 15-7, 15-7

Kim Sang-Soo/Kim So-Yeon (Kor) bt Chen Wen-kai/Tseng Hsin-i (Tpe) 15-4, 15-7

Zheng Bo/Wei Yili (Chn x2) bt Ryota Ono/Yuko Ohashi (Jpn) 15-2, 15-3

3rd Round:

Lee Jae-Jin/Hwang Yoo-Mee (Kor x3) bt Lee Chong Wei/Chin Eei Hui (Mas) 15-6, 15-2

Sang Yang/Zhang Yawen (Chn x1) bt Yang Tzong-farn/Chien Yu-chin (Tpe) 15-2, 15-9

Kohei Hayasaka/Aki Akao (Jpn x5) bt Lin Dan/Wei Yan (Chn) walkover

Bambang Saifulloh/Lina Marlina (Ina x5) bt Cao Chen/Zhao Tingting (Chn) 15-1, 13-15, 17-14

Tsai Chia-hsin/Cheng Wen-hsing (Tpe x5) bt Xie Zhongbo/Li Yujia (Chn) 8-15, 15-13, 15-9

Shoji Sato/Tomomi Matsuda (Jpn x3) bt Tri Heru Pamungkas/Lita Nurlita (Ina) 15-12, 15-11

Jackraphan Thanat/Salakjit Ponsana (Tha x5) bt Qiu Bohui/Yu Jin (Chn) walkover

Zheng Bo/Wei Yili (Chn x2) bt Kim Sang-Soo/Kim So-Yeon (Kor) 15-10, 15-6 - AFP

Kongsi Konten di :

Waktu Solat Kuala Lumpur
 
Subuh 5:52
Zuhur 1:17
Asar 4:27
Maghrib 7:22
Isyak 8:32



 

Dengar SuriaFM
Radio SuriaFM Menceriakan Duniamu
Riuh Rio Brazil 2014
Laman web mikro bola sepak Piala Dunia 2014
Tragedi Pesawat MH370
Utusan Live lapor kehilangan pesawat MH370
KE7B Greenland 2014
Laporan Ekspedisi KE7B Greenland Malaysia 2014






MENARIK
Ruang iklan percuma hartanah, produk
Promosikan perniagaan anda kepada dunia.
Jom langgan akhbar Utusan Malaysia
Dapatkan terus akhbar dengan cara mudah.
Aduan sukar dapat naskhah akhbar
Beritahu kami jika akhbar tiada di tempat anda.
Gambar kahwin Album Raja Sehari
Abadikan kenangan indah anda di dada akhbar.
Mari baca Utusan Melayu Mingguan
Kekalkan tradisi, pelajari tulisan jawi.
SMS News Alert Utusan Malaysia
Dapatkan berita terkini di telefon bimbit anda.