saya nak baca ..

PINGAT


ARKIB : 18/09/2001

Senarai pemenang emas Malaysia

BERIKUT adalah senarai penuh 111 pemenang pingat emas Malaysia dalam Sukan SEA XXI, yang berlangsung dari 8 hingga 17 September.

1. Pasukan Gimnastik (L) - 208.350 mata

2. Datuk Kamaruddin A. Ghani (ekuestrian-endurance) - 06:49:07s

3. Ku Jin Keat (Individu kata lelaki karate do)

4. Lim Kim (Wusyu-Daoshu (L) - 9.31 mata

5. Lim Lee Lee (individu kata wanita)

6. Oh Poh Soon (Wusyu-Jianshu (L) - 9.33 mata

7. Pasukan menembak wanita 10 m air pistol - 1126 mata

8. Rayner Kin Siong (Kumite individu bawah 75 kg)

9. Irina Maharani (individu wanita air pistol 10 m) - 480.8 mata

10. Pasukan gimnastik wanita - 132.496 mata

11. S.S.Sarawanan (taekwando - feather: 62-67 kg (L)

12. Elaine Teo (taekwondo - Bantam: 51-55 kg (W)

13. Alex Lim (renang - kuak lentang 200 m) - 02:02.91s

14. Oh Poh Soon (Wusyu-Changquan (L) - 9.38 mata

15. R. Puvaneswaran (Karate-Do - individu lelaki kumite bawah 55 kg)

16. Ho Ro Bin (Wusyu-Nanquan (L) - 9.38 mata

17. Ben Heng (Boling - individu lelaki) - 1316

18. Pasukan kimite Karate-Do

19. Pasukan kata wanita

20. Josiah Ng Onn Lam (basikal - Ujian masa 1 km Individu (L) - 1:07.372s

21. S.Premila (karate do - individu kumite wanita bawah 60 kg)

22. Shalin Zulkifli (boling - individu wanita) - 1318

23. M.Rajeswari (karate do - kumite individu bawah 53 kg) -

24. Ho Ro Bin (Wusyu - Nandao & Nangun (L) - 18.64 mata

25. Berpasukan menembak wanita 25 m sports pistol - 1713

26. Elvin Chia (renang - kuak lentang 100 m lelaki) - 01:03.15s

27. Nurul Fatiha Abd. Hamid (gimnastik wanita) - 32.588 mata

28. Pasukan dressage Ekuestrian - 2055

29. Bibiana Ng - (menembak - 25 m sports pistol (w) - 675.7 mata

30. Oh Poh Sonn (Wusyu - Qiangshu (L) - 9.33 mata

31. Pasukan showjumping (ekuestrian)

32. P. Thiagu (karate-do - individu kumite lelaki bawah 80 kg)

33. Anthony Ang (renang - kupu-kupu 100 m lelaki) - 00:55.40s

34. Perahu layar (optimist berpasukan)

35. Menembak berpasukan 50 m SB F Riffle (W) - 1682

36. Alex Lim (renang - kuak lentang 100 (L) - 00:56.16s

37. Chew Chee Chan (taekwando heavy: Atas 72 kg (W)

38. Josiah Ng Onn Lam (basikal - Keirin - Trek (L) - 00:00:11.840

39. Boling - pasukan lelaki

40. Badminton - antara pasukan lelaki

41. Teoh Boon Lim - 20 km jalan kaki (L) - 01:32:46.00

42. Teh Wng Chang (lompat bergalah - (L) - 4.90 meter)

43. Alexina Au Li Yen (Gimnastik - W - 8.750 mata)

44. Nurul Fatiha Abd. Hamid (gimnastik) - 8.313 mata

45. Chang Zhi Wei (gimnastik) - 7.925 mata

46. Boling trio wanita

47. Azlan (skuasy individu (L)

48. Nicol David (skuasy individu wanita)

49. Loke Yik Siang (gimnastik - (L) - 9.150 mata

50. Ng Shu Wai (gimnastik - (L) - 9.150 mata

51. Hasli Izwan Amir (menembak - 25 m Rpd Fire Pistol Individu) - 670.3 mata

52. Elvin Chia renang 200 m kuak dada 02:18.40s

53. Mohd Irwan Miskob (Gimnastik lelaki pertandingan III-PB 8.600 mata.

54. Qabil Ambak M. Fathil (ekuestrian) Dressage Individu 776 mata.

55. Chang Zhi Wei (gimnastik) Wanita pertandingan III-BE 8.200 mata.

56. Siow Yi Ting (renang wanita 200 m kuak dada) 02:31.90s.

57. Boling (Wanita lima sepasukan)

58. Anthony Ang (renang lelaki 200 m gaya kupu-kupu 02:01.84s.

59. Renang, rampaian 4x100 lelaki 03:46.29s.

60. Sia Wai Yen (renang wanita 400 m rampaian individu) 04:55.87s.

61. Yuan Yu Fang (olahraga 20 km jalan kaki) 01:42.55s.

62. Nur Herman Majid (olahraga 110 m) 00:14.02s.

63. Edmund Yeo (angkat berat) 94 kg (322.50 kg)

64. Shalin Zulkifli (boling) All-Events 5255.

65. Pencak Silat beregu wanita 568.00.

66. Gimnastik pertandingan I (gimrama) 239.550.

67. Qabil Ambak M. Fathil Ekuestrian Showjumping individu 0.0 mata penalti.

68. Mohd Azheem Bahari (terjun platform 10 m).

69. Loo Kum Zee (olahraga lompat tinggi) 2.18 m.

70. Wong Tee Kue (olahraga - baling tukul besi) 57.07s.

71. Bola Jaring.

72. Leong Mun Yee (3m papan anjal) 474.12s

73. A. Munusamy (olahraga 1,500 m 03:50.53s.

74. Pasukan hoki wanita

75. Goh Yi Wei (Gimnastik pertandingan II 98.200.

76. RAHIM Sailing Optimist (lelaki) 77. Perahu layar _ International 470 (wanita) 78. Tiffany Koo (perahu layar wanita) Laser Radial

79. Kevin Lim Laser.

80. Lai Kin Ngoh (Boling Master wanita) 3444.

81. Roslin Hashim (badminton perseorangan lelaki)

82. Skuasy berpasukan lelaki.

83. Yeoh Ken Nee (terjun 3m papan anjal) 617.970.

84. Leong Mun Yee (terjun 10 m Platform) 493.290.

85. Skuasy berpasukan wanita.

86. G. Saravanan (olahraga - 50 km jalan kaki lelaki.

87. Ismail Darus (Pencak Silat Kelas A)

88. Boling padang empat berpasukan.

89. Boling padang berpasangan wanita

90. Mohd Azrin (Pencak Silat Kelas I lelaki)

91. Ahmad Faizal Omar (Pencak Silat Kelas J lelaki.

92. Suzanna Ghazali Bujang (renang berirama - solo) 76.136.

93. Celestie Chan (gimnastik pertandingan III-Bola) 24.300.

94. Acara 3 meter terjun serentak 280.300.

95. Boling padang lelaki empat sepasukan

96. Boling padang berpasangan lelaki.

97. Goh Yi We (gimnastik pertandingan III - Hoop 24.750.

98. Celestie Chan (gimnastik pertandingan III-tali 24.100.

99. Goh Yi Wei (gimnastik pertandingan III-Clubs 24.700.

100. Terjun serentak 10 m lelaki 324.180.

101. Golf berpasukan lelaki.

102. Boling Padang perseorangan lelaki.

103. Mohd Azlan Jamalludin (lumba basikal 180 km lepas beramai-ramai) 04:34:37.000s.

104. Mohamad Zainudin Sidi (tinju light welterweight) 63.5 kg.

105. Mastura Sapuan (Pencak Silat) Kelas E

106. Adnan Yusoh (tinju lightweight) - 60 kg

107. Bola Keranjang wanita.

108. Pasukan hoki lelaki.

109. 10 m terjun serentak wanita 294.990.

110. 3 m terjun serentak lelaki 311.070.

111. Renang berirama teknikal dan duet bebas.

Kongsi Konten di :

Waktu Solat Kuala Lumpur
 
Subuh 5:52
Zuhur 1:17
Asar 4:27
Maghrib 7:22
Isyak 8:32



 

Dengar SuriaFM
Radio SuriaFM Menceriakan Duniamu
Riuh Rio Brazil 2014
Laman web mikro bola sepak Piala Dunia 2014
Tragedi Pesawat MH370
Utusan Live lapor kehilangan pesawat MH370
KE7B Greenland 2014
Laporan Ekspedisi KE7B Greenland Malaysia 2014






MENARIK
Ruang iklan percuma hartanah, produk
Promosikan perniagaan anda kepada dunia.
Jom langgan akhbar Utusan Malaysia
Dapatkan terus akhbar dengan cara mudah.
Aduan sukar dapat naskhah akhbar
Beritahu kami jika akhbar tiada di tempat anda.
Gambar kahwin Album Raja Sehari
Abadikan kenangan indah anda di dada akhbar.
Mari baca Utusan Melayu Mingguan
Kekalkan tradisi, pelajari tulisan jawi.
SMS News Alert Utusan Malaysia
Dapatkan berita terkini di telefon bimbit anda.