www.utusan.com.my
 
PINGAT
PINGAT
JUMLAH PINGAT TERKUMPUL
NEGARA
JUMLAH
FILIPINA
114
82
91
287
THAILAND
86
79
115
280
VIETNAM
66
64
84
214
MALAYSIA
61
48
61
170
INDONESIA
48
77
86
211
SINGAPURA
40
32
53
125
MYANMAR
16
35
48
99
LAOS
3
4
12
19
BRUNEI DARUSSALAM
1
2
2
5
CAMBODIA
0
1
9
10
TIMOR LESTE
0
0
3
3
 
SENARAI ATLET YANG MEMENANGI PINGAT DI SUKAN SEA MANILA 2005
NAMA ATLET
ACARA
PINGAT
28 November 2005
Yeoh Ken Nee - terjun 1 meter papan anjal lelaki individu
Akuatik
Emas
Rosalinda Samsu - Lompat bergalah wanita
Olahraga
Emas
Leong Mun Yee/Cheong Jun Hoong - 10 meter Platform Seirama.
Akuatik
Emas

Ku Jin Keat - Kata lelaki

Karate
Emas
Lim Lee Lee - Kata wanita
Karate
Emas
Kumite berpasukan wanita
Karate
Perak
Kumite berpasukan lelaki
Karate
Perak
Ngew Sin Mei - lompat jauh wanita
Olahraga
Gangsa
Leong Mun Yee/Cheong Jun Hoong - 3 meter papan anjal seirama
Akuatik
Gangsa
29 November 2005
Mohd. Robani Hassan (110m lari berpagar lelaki)
Olahraga
Emas
Moh Siew Wei (100m lari berpagar wanita)
Olahraga
Emas
Ho Ro Bin (Wushu Nanquan)
Wushu
Perak
Thoe Ai Poh, Lim Lee Lee, Chin Fang Yin (kata berpasukan wanita)
Karate
Perak
Jarvis Julian (kumite individu lelaki)
Karate
Perak
Jamaliah Jammalludin (kumite individu wanita)
Karate
Perak
Yeoh Ken Nee/Rossharisham Roslan (papan anjal seirama 3m lelaki)
Akuatik
Perak
Mohd. Faiz Mohammad (110m lari berpagar lelaki)
Olahraga
Perak
Rayner Kinsiong (kumite individu lelaki)
Karate
Perak
Bryan Nickson Lomas/James Sandayud (10m platform seirama lelaki)
Akuatik
Perak
Mohd. Syahrul Amri (lompat jauh)
Olahraga
Perak
Ku Jin Keat, Cheah Boon Chong, Tan Chee Seng (kata berpasukan lelaki)
Karate
Gangsa
Leong Mun Yee (papan anjal 3m wanita)
Akuatik
Gangsa
G. Yamini (kumite individu wanita)
Karate
Gangsa
Mohd. Afifuddin Omar Sidek (taekwando)
Taekwando
Gangsa
30 November 2005
Yuan Yufang (20km jalan kaki wanita)
Olahraga
Emas
Shahadan Jamaludin (400m lari berpagar lelaki)
Olahraga
Emas
Ngew Sin Mei (lompat kijang wanita)
Olahraga
Emas
Ng Shu Wai, Ng Shu Mun, Yap Kiam Bun, Mohd Azzam Azmi, Lum Wan Foong dan Ooi Wei Siang (artistik lelaki berpasukan)
Gimnastik
Emas
Rusfredy Tokan Petrus (taekwando flyweight lelaki)
Taekwando
Emas
Bibiana Ng (25m pistol wanita)
Menembak
Emas
Yeoh Ken Nee (3m papan anjal lelaki individu)
Akuatik
Emas
Leong Mun Yee (10m platform wanita individu)
Akuatik
Emas
Alex Lim Keng Liat (200m kuak lentang lelaki)
Akuatik
Emas
R.Puvaneswaran (karate individu kumite lelaki bawah 55kg)
Karate
Emas
L.Kunasilan (karate individu kumite lelaki 60kg)
Karate
Emas
Zandra Aziela Ibrahim (boling wanita individu)
Boling
Perak
G.Yamini (karate individu kumite wanita)
Karate
Perak
Nurul Fatihah Abdul Hamid, Nabihah Ali, Tracie Ang, Tan Kai Ling, Chan Sau Wah (artistik wanita berpasukan)
Gimnastik
Gangsa
Lim Yoke Wai (karate individu kumite lelaki bawah 65kg)
Karate
Gangsa
S.Mahendran (karate individu terbuka kumite lelaki)
Karate
Gangsa
A.Gayathri (taekwando welterweight wanita)
Taekwando
Gangsa
Wong Kai Weng (taekwando welterweight lelaki)
Taekwando
Gangsa
Syed Taufiq Abdul Hamid (taekwando featherweight lelaki)
Taekwando
Gangsa
Noornadia Norrizan (taekwando flyweight wanita)
Taekwando
Gangsa
Mohd. Zafril Mohd. Zuslaimi (400m lelaki)
Olahraga
Gangsa
1 November 2005
Mohd. Shahrulhaizy Abd. Rahman (20km jalan kaki lelaki)
Olahraga
Emas
Siti Shahida Abdullah (lontar tukul besi wanita)
Olahraga
Emas
Bryan Nickson Lomas (terjun 10m platform lelaki)
Akuatik
Emas
Ng Shu Wai (gimnastik artistik lelaki)
Gimnastik
Emas
Che Chew Chan (taekwando wanita)
Taekwando
Emas
Badminton (berpasukan lelaki)
Badminton
Emas
B.Thirukumaran (20km jalan kaki lelaki)
Olahraga
Perak
Alex Liew/Ben Heng (boling lelaki)
Boling
Perak
Leong Mun Yee (terjun 1m papan anjal wanita)
Akuatik
Perak
Wendy Chai/Zandra Aziela Ibrahim Hakimi (boling wanita)
Boling
Perak
Daniel Bego (100m gaya bebas lelaki)
Akuatik
Perak
Ooi Wei Siang (artisitik all-around individu lelaki)
Gimnastik
Perak
Mohd Zafril Zuslaini, Jayakumar Dewarajoo, Shahadan Jamaludin, Amran Raj Krishnan (4x400m lelaki)
Olahraga
Gangsa
Daniel Lim/Aaron Kong (boling lelaki)
Boling
Gangsa
2 Disember 2005
Kimbeley Yap (triatlon wanita)
Olahraga
Emas
Nurul Fatiha Abdul Hamid (palang bertingkat wanita)
Gimnastik
Emas
Daniel Lim, Aaron Kong, Zulmazran Zulkifli (boling trio lelaki)
Boling
Emas
Lim Keng Liat (100m kuak lentang lelaki)
Akuatik
Emas
Daniel Bego (100m kuak kupu-kupu lelaki)
Akuatik
Emas
Sharon Wee (skuasy perseorangan wanita)
Skuasy
Emas
Mohd Nafiizwan Mohd Adnan (skuasy perseorangan lelaki)
Skuasy
Emas
Ng Shu Wai (palang tinggi individu lelaki)
Gimnastik
Emas
Ng Shu Wai (senaman lantai individu lelaki)
Gimnastik
Emas
Suzy Mohd Sulaiman (silat seni)
Silat
Emas
Nurul Fatiha Abdul Hamid (senaman lantai)
Gimnastik
Perak
Tricia Chuah (skuasy perseorangan wanita)
Skuasy
Perak
Chu Lai Kwan (100m kuak lentang wanita)
Akuatik
Perak
Ngu Shu Wai (melombol)
Gimnastik
Perak
Yap Kiam Bun (kekuda pelana)
Gimnastik
Perak
Muhammad Hidayat Hamidon (angkat berat 69kg)
Angkat Berat
Gangsa
Shahrulneeza Razali (basikal 39km ujian masa individu lelaki)
Basikal
Gangsa
Azidi Ameran, Alex Liew, Ben heng (boling trio lelaki)
Boling
Gangsa
Wendy Chai, Esther Cheah, Zandra Aziela Ibrahim Hakimi (boling trio wanita)
Boling
Gangsa
Timothy Arnold (skuasy perseorangan lelaki)
Skuasy
Gangsa
Lim Keng Liat (100m kuak kupu-kupu lelaki)
Akuatik
Gangsa
Ku Su Yin (judo atas 100kg)
Judo
Gangsa
Md Nasriq (judo bawah 100kg)
Judo
Gangsa
Ooi Wei Siang (palang tinggi lelaki)
Gimnastik
Gangsa
3 Disember 2005
Suhardi Hassan (acara basikal 177km lepas beramai-ramai lelaki)
Basikal
Emas
Nor Azian Alias Alias (acara basikal 99.3km lepas beramai-ramai wanita)
Basikal
Emas
Mohamad Normanizan Ahmad, Mohd Putra Abdul Ghani, Mohd Zulkarnain Arif (sepak takraw antara regu)
Takraw
Emas
Hasli Izwan Amir Hasan (25m rapid fire pistol lelaki)
Menembak
Emas
Nur Suryani Mohamed Taibi (50m rifle prone wanita)
Menembak
Emas
Boling lima sepasukan lelaki
Boling
Emas
Boling lima sepasukan wanita
Boling
Emas
Gimrama berpasukan
Gimrama
Emas
Loh Yeong Shang (acara triatlon lelaki)
Triatlon
Perak
Pasukan Ekuestrian (acara showjumping)
Ekuestrian
Perak
Cheong Yew Kwan (menembak skeet individu lelaki)
Menembak
Perak
Pasukan Sofbol lelaki
Sofbol
Gangsa
Teh Chee Fei (menembak skeetindividu lelaki)
Menembak
Gangsa
tan Chee Keong (judo kategori 81kg lelaki)
Judo
Gangsa
Chong Wei Keat (judo kategori 73kg lelaki)
Judo
Gangsa
Noor Maizura Zainon (judo kategori 48kg wanita)
Judo
Gangsa
4 Disember 2005
Mohd Sayuti Zahit, Mohd Jasmin Ruslan, Thum Weng Kin, Mohamad Fauzan Lufti (lumba basikal kejar mengejar berpasukan)
Basikal
Emas
Junaidi Mohd Nasir, Mohd Rizal Tisin, Mohd Faizal Mohd Noh (lumba basikal 4km pecut berpasukan)
Basikal
Emas
Wong Pei Tty-Chin Eei Hui (badminton beregu wanita)
Badminton
Emas
Lan Hon Keong (memanah-compound lelaki)
Memanah
Emas
Daniel Bego (renang 200m gaya bebas lelaki)
Akuatik
Emas
Foong Seow Ting (gimnastik berirama individu all-around)
Gimnastik
Emas
Mohd Hameleay Abdul Mutalib (menembak 50m rifle prone)
Menembak
Perak
Amiruddin Jamaluddin (lumba basikal 4km kejar mengejar individu)
Basikal
Perak
Ting Leong Fong (memanah-compound lelaki)
Memanah
Perak
Wan Mohd Khalmisam Wan Abdul Azizi (memanah-compound lelaki)
Badminton
Perak
Wong Mew Choo
Badminton
Perak
Wong Choong Han-Wong Pei Tty (badminton beregu campuran)
Badminton
Gangsa

Wong Choong Han-Choong Tan Fook (badminton beregu lelaki)

Badminton
Gangsa
Chan Chong Ming-Koo Kien Keat (Badminton beregu lelaki)
Badminton
Gangsa
Durratun Nasihin Rosli (gimnastik berirama individu all-around)
Gimnastik
Gangsa
Lee Chong Wei (badminton perseorangan lelaki)
Badminton
Gangsa
Muhamad Hafiz Hashim (badminton perseorangan lelaki)
Badminton
Gangsa
5 Disember 2005
See Hui Yee (gimrama acara tali individu)
Gimnastik
Emas
Foong Seow Ting (gimrama acara belantan individu)
Gimnastik
Emas
Foong Seow Ting (gimrama acara riben individu)
Gimnastik
Emas
Abang Erdie Fauzerul Abang Fauzan (silat olahraga kategori 45-50kg lelaki)
Silat
Emas
Ahmad Shahril Zailudin (silat olahraga kategori 60-65kg lelaki)
Silat
Emas
Pasukan boling padang tiga sepasukan wanita
Boling Padang
Emas
Safuan Said/Fairul Irwan Abdul Muin (boling padang beregu lelaki)
Boling Padang
Emas
Bah Chui Mei/Nur Hashimah Ismail (boling padang beregu wanita)
Boling Padang
Emas
Qabil Ambak (ekuestrian show jumping individu)
Ekuestrian
Emas
Pasukan wanita memanah (S.Anbarasi, Mon Redee, Siti Sholeha Mohd Yusof, Fairuz Hanisah Che Ibrahim) acara recurve
Memanah
Emas
Che Mohd Azrol Che Mat (angkat berat kategori 105kg)
Angkat Berat
Emas
Pasukan memanah lelaki (Lang Hon Keong, Ting Leong Fong, Soo Teck Kim, Ng Poh Khoon) acara compound bow
Memanah
Emas
Foong Seow Ting (gimrama acara bola individu)
Gimnastik
Perak
Durratun Nasihin Rosli (gimrama acara belantan individu)
Gimnastik
Perak
Anuar Manan (lumba basikal kriterium lelaki)
Basikal
Perak
Emy Latip (silat olahraga kategori 60-65kg wanita)
Silat
Perak
Norhasmizan Abdullah (silat olahraga kategori 65-70kg lelaki)
Silat
Perak
Sazali Abdul Samad (bina badan kategori bantamweight)
Bina Badan
Perak
Suhana Devi (snuker acara 9 ball pool)
Snuker/Biliad
Perak
See Hui Yee (gimrama acara bola individu)
Gimnastik
Gangsa
Durratun Nasihin Rosli (gimrama acara riben individu)
Gimnastik
Gangsa
Amir Ikram Rahim (silat olahraga kategori 55-60kg lelaki)
Silat
Gangsa
Malini Mohamad (silat olahraga kategori 55-60kg wanita)
Silat
Gangsa
Pasukan bolasepak lelaki
Bolasepak
Gangsa
Patrick Ooi (snuker 9 ball pool)
Snuker/Biliad
Gangsa
Pasukan memanah lelaki acara recurve
Memanah
Gangsa
Pasukan Petanque 3 sepasukan
Petanque
Gangsa
Siti Zalina Ahmad (boling padang perseorangan)
Boling Padang
Gangsa
Pasukan menembak trap lelaki
Menembak
Gangsa
 


 
Dari kiri: Pingat emas, pingat perak dan pingat gangsa
 
 
 
© UTUSAN MELAYU (M) BHD., 46M, Jalan Lima Off Jalan Chan Sow Lin, 55200 Kuala Lumpur.